Konsultacje dietetyczne za DARMO!! Zgłoś się do projektu „Ze Studentami w Stronę Zdrowia”

Dietetyka i Żywienie Medyczne

Konsultacje dietetyczne za DARMO!! Zgłoś się do projektu „Ze Studentami w Stronę Zdrowia”

Ostatnio dużo się u nas dzieje. Wraz z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu będziemy realizować studencki projekt naukowo-dydaktyczny – „Ze Studentami w Stronę Zdrowia”

W ramach projektu studenci pod moją opieką jako tutora (dra Doriana Nowackiego) będą udzielać darmowego wsparcia dietetycznego osobom borykającym się z problemami zdrowotnymi.  

WAŻNE!! Wszyscy studenci w projekcie ukończyli I stopień studiów na kierunku dietetyka, zatem są już dietetykami, którzy mogą prowadzić samodzielnie pacjentów. Natomiast każda konsultacja i sam jadłospis będą realizowane pod moją opieką. 

Dla kogo?

Szczególny nacisk położony będzie na wieolochorobowść, dlatego nasz projekt skierowany jest do osób, które cierpią na minimum dwie choroby.

To szansa dla tych osób, które nie mogą sobie pozwolić na skorzystanie z usług dietetyka, mimo ewidentnych wskazań medycznych. 

Dlaczego to jest ważne?

Ten projekt to też odpowiedź na potrzebę społeczną jaką jest darmowy dostęp do usług dietetycznych, które to powinny być refinansowane ze środków NFZ. Niestety ustawodawca przewidział refinansowanie dostępu do dietetyka tylko w kilku przypadkach, a wsparcie dietetyczne na etapie hospitalizacji bardzo często jest niewystarczające. Efektem tej luki prawnej jest przeniesienie konsultacji dietetycznych do sektora prywatnego. Dlatego wielu pacjentów – mimo ewidentnych wskazań medycznych – nie korzysta z profesjonalnego poradnictwa dietetycznego, które w terapii wielu chorób jest wręcz kluczowe. Ten brak regulacji prawnych dotyczy również samego zawodu dietetyka. 

Niestety możemy zająć się tylko niewielką grupą pacjentów, ze względu na ograniczenia kadrowe i finansowe. Jednak uważamy za cenne fakt, że chociaż niewielka grupa osób otrzyma należną im opiekę dietetyczną.  

Gdzie i jak?

Projekt będzie realizowany stacjonarnie w naszej Poradni Dietetycznej we Wrocławiu. W toku realizacji nasi pacjenci będą mogli skorzystać z konsultacji dietetycznych oraz otrzymają jadłospis. Efekty wypracowane z naszymi pacjentami będą podstawą publikacji naukowych i prac dyplomowych. 

Chcesz dowiedzieć się więcej i poznać nasz zespół? 

Zapraszamy do odwiedzania strony projektu. Znajdziesz tam też formularz zgłoszeniowy

STRONA PROJEKTU

Autor: dr n. med. Dorian Nowacki
HEALTH INN MED

UMÓW WIZYTĘ

KATEDRA ŻYWIENIA CZŁOWIEKA
UNIWERSYTET PRZYRODNICZY WE WROCŁAWIU

 

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments